Тема: « Математичний
карнавал»
Усна нумерація чисел
від 1 до 100. Розв'язування
задач і
виразів на вивчені
випадки + і - .
Мета: закріпити знання нумерації
чисел у межах 100;
вдосконалювати вміння і навички
розв'язувати приклади та
задачі; розвивати увагу, кмітливість; виховувати
бажання вчитись, інтерес до математики.
Обладнання: таблиці, картки із завданнями,
предмети для геометричного завдання, костюми для цифр.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І.
Організація класу
Продзвенів
шкільний дзвінок
Всіх покликав на
урок
В математики країну
Кличе кожну він дитину.
Вчитель: Ми сьогодні запрошуємо всіх
гостей на математичний
карнавал. Адже математика – це не
лише цифри і знаки, це
цікавий та захоплюючий
світ логіки та
мислення. Вона приводить
розум до ладу. Без неї
не обійдешся ні в магазині, ні в транспорті, ні в
лікарні, ні в аптеці, ані вдома.
Недарма вчені говорили:
«Математика – це гімнастика розуму».
«Математика – це цариця наук».
Хто полюбить математику, тому в
навчанні пощастить!
Ведучий.
І сувора й
солов'їна
Математики
країна
Праця тут іде
завзята
Вмій лиш
спритно рахувати
Додавати й
віднімати
Більше й менше
порівняти.
Вмій збагнути
все кмітливо
Дати відповідь
сміливо
Ледарів у нас
немає
Кожен руку
підіймає
Вирушаємо у
путь
Бо пригоди нас
вже ждуть.
Заходить
цариця Математика.
Я – Математика, всіх наук Цариця.
Я ваша вірна помічниця.
Хоч суворою буваю,
Але все на світі знаю.
Вчу дітей завжди охоче
І не тільки рахувати,
Віднімати й додавати.
Розвиваю я уміння,
Мисленню навчу, терпінню.
Математику вивчати
Треба всім і всюди!
Будете мене добре знати,
Вік вам вдячна буду!
Математика.
-
Назвіть найбільше
одноцифрове число.
-
Назвіть найменше
одноцифрове число.
-
Назвіть найбільше
двоцифрове число.
-
Чого
в математиці більше цифр чи чисел?
Вчитель: Запрошуємо на свято
цифри.
ІІ. Дефіле цифр.
1.
Я
довгонога і струнка
Звуся одиниця
я.
Люблю першою
стояти
І рахунок
починати.
2.
Гарну
я голівку маю,
Довгу шию
вигинаю,
Хвостик маю
мов лебідка,
Бо я звуся –
двійка, дітки!
3.
Я
– трійка, третя із значків
Складена із
двох гачків.
В казках, в
пригодах я буваю
Завжди я зло
перемагаю.
4.
Я
– четвірка жартівливо
Випинаю лікоть
вліво.
Скажу впевнено
малята
Вам мене потрібно
знати.
5.
Я
- п'ять, п'ятірка мене всі знають
Про мене
пальці нагадають
Я руку вправо
простягнула
І ніжку бубликом
зігнула.
6.
Я
цифра шість, в ряду я шоста
Мене
запам'ятати просто.
Бо я немов
важкий замок
Знизу – круг, вгорі
– гачок.
7.
Я
цифра – сім, відома всім.
Є в райдуги
кольорів сім
А ще сім днів
в нас тиждень має,
Сім ноток
весело співають.
Я і струнка, і
гарна, гожа
На одиничку трішки
схожа.
8.
У
мене гарних два кільця
Без початку,
без кінця.
Я цифра вісім
Дуже чемна
Мене писати всім
приємно.
9.
Я
цифра - дев'ять, чи дев'ятка
Я можу бути
акробатка.
Ось візьму
перевернуся
І зразу шісткою
назвуся.
10.
Я круглий, наче буква О.
Я цифра нуль,
або ніщо.
Коли стою я
сам – самісінький
Тоді не значу
нічогісінько.
Та коли з
одиничкою за руки візьмемось
То числом десять ми
назовемось.
Цифри
разом.
Ми цифри добре вивчені
Знайомі хлопцю й дівчині
Впізнає швидко нас
Розумний Перший
клас.
ІІІ. Вправа «Сусіди числа».
Вчитель: Цифри
вишикувались в ряд
На математичний парад
Спробуйте ряд запам'ятати
Й
«сусідів» чисел назвати.
«3» «5» «8»
Вчитель: Із 10 вивчених
нами цифр, в математиці існує безліч чисел.
Давайте спробуємо деякі із них назвати.
(Цифри шикуються так, щоб утворити двоцифрові числа)
Наприклад: 15, 21, 29, 35 і т. д.
Клас
поділений на 5 груп.
Цифри
сідають по два до кожної групи. В кожної
групи по 1 листку для виконання завдань.
Входить
принцеса Задача.
Я принцеса – Задача
Маю таку вдачу
Все розкажу і покажу.
Гарно все повідомляю,
Ну а потім запитаю.
Скільки? Звідки? І коли?
Розв'яжи і запиши
Відповідь сумлінно.
Хай у зошиті твоїм
Буде лиш відмінно!
ІV. Розв'язування цікавих задач.
Задача
№1.
Мерзнуть двоє цуценят
Змерзли лапки, аж тремтять
Як же нам їх відігріти?
Скільки чобітків купити?
4+4=8
Задача
№2
У садок до годівниці
Прилетіли три синиці
Потім ще чотири птиці
Скільки птиць на годівниці?
3+4=7
Задача
№3
У живім куточку в школі
Є три рибки у воді,
Ще сім рибок дасть Микола
Скільки риб буде
тоді?
3+7=10
Задача
№4
Дванадцять хлопчиків завзято
Дружно в дворі грались
Двох із них гукнула мати
Скільки гратися зосталось?
12-2=10
Задача
№5
Шість малят дошкільнят
Стали струнко в один ряд
Підійшов до них Панас
Скільки разом стало нас?
6+1=7
V. Математичні ребуси
ВІ 3 НА Р 1 А
3 < НИК ПРИ 5
ПІ 2 ВАЛ 7 Я
Фізкультхвилинка.
В долоньки
плесніть стільки раз, скільки вушок є у вас (2)
Будем стільки раз
стрибати, скільки вух у двох
зайчат (4)
На місці
будем крокувать і наші ніжки
називать: ліва, права, права,
ліва.
Ми усі
розвеселіли.
Всі присядем
стільки раз, скільки лапок є у нас!
Виходить Принц
Виразів
Я в царстві Математики
Почесне місце маю
Я принц для виразів усіх
Я всіх дітей навчаю.
Додати швидко і відняти
І різні числа порівняти.
Отож усім треба старатись
Бо нема часу лінуватись!
(Показує 6 – 7
прикладів на + і - ).
(Картки – блискавки)
VІ. Народна мудрість.
(Прислів'я із числами)
Один за всіх – всі за одного.
Один в полі не воїн.
За двома зайцями поженешся, жодного не спіймаєш.
Одна голова добре, а дві – краще.
Хто мовчить, той двох навчить.
Краще раз побачити, ніж тричі почути.
Семеро одного не чекають.
Сім п'ятниць на тиждень.
Сім раз відмір, а один відріж.
Ти йому слово – а він тобі десять.
Вчитель: поки діти виконують
завдання ми виконаємо завдання для всіх.
Знання математики,
геометрії широко застосовують
в усіх сферах нашого
життя.
Я показую предмет, а ви
назвіть геометричну фігуру
чи тіло.
Скалка - це відрізок
Тарілка – круг
Ковпачок - конус
Зошит – прямокутник
М'яч – куля, сфера
Глобус - куля, сфера
Обруч – коло
Кубик – куб
Тінь від нього – квадрат
Склянка – циліндр
Сірникова коробка
- паралелепіпед
VІІ. Творче завдання в групах.
Домалювати, щоб вийшов якийсь цікавий малюнок.
VІІІ. Підсумок.
Пісня «2 на 2 чотири»
Приспів:
Два на два - чотири,
Два на два - чотири,
Знають
про це всі 2 р.
В кожній квартирі.
Два на два - чотири,
Два на два - чотири,
А не три, а не п'ять - 2 р.
Це всім треба знати!
Три на три - навіки
дев'ять,
А нам більше і не треба.
І всім легко рахувати,
Скільки буде п'ять на п'ять!
П'ять на п'ять - двадцять п'ять!
П'ять на п'ять -
двадцять п'ять!
Абсолютно вірно!
Приспів.
Знають добре школярі всі
Шість на вісім - сорок вісім!
Ну а скільки шість на шість?
Це звичайно - тридцять шість!
Шість на шість - тридцять шість!
Шість на шість - тридцять шість!
Абсолютно вірно!
Приспів.
Немає коментарів:
Дописати коментар